Інформатика-7. Уроки


Тема: Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі. Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування.
Мета:
          Навчальна. Ознайомити учнів з основними поняттями, принципами функціонування електронної пошти та роботою з електронною скринькою і листуванням.
          Розвиваюча. Розвивати в учнів практичні навички роботи з електронною поштою та електронним листуванням
          Виховна. Сприяти вихованню культури поведінки, сумлінності, відповідальності при виконанні завдань
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
План:
  1. Організаційний момент.
  2. Правила ТБ та збереження здоров’я при роботі з ПК.
  3. Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування.
  4. Відпрацювання практичних навичок роботи.
  5. Закріплення вивченого матеріалу.
  6. Домашнє завдання.
Хід уроку:
1. Організаційний момент.
  • Привітання.
  • Відмічання відсутніх.
  • Перевірка готовності учнів до уроку
2. Правила ТБ та збереження здоров’я при роботі з ПК.
1. Перед початком роботи
  •  У кабінет інформатики заходити лише з дозволу вчителя, спокійно, не штовхаючись, не бігаючи.
  • У кабінеті не можна їсти та пити.
  • Усі речі залишати за партами, до комп’ютеравзяти лише зошит та ручку.
  • Комп’ютери без дозволу вчителя не вмикати та не вимикати.
  •  Під час роботи з комп’ютером:
  • Категорично забороняється торкатись екрану, системного блоку, проводів
  • Не можна класти речі на клавіатуру та мишку
  • Відстань до екрану має становити 50-60 см
  • Кожні 15 хвилин робити вправи для очей
  •  Не брати речі зі столу вчителя
  • ​ Правила поведінки:
Не дозволено:
  • заходити в кабінет у верхньому одязі, брудному взутті, з громіздкими предметами
  • бігати, стрибати в кабінеті
  • голосно розмовляти, відволікати від роботи інших
  • ставити сумки і портфелі на комп’ютерні столи і поряд з ними
  • самостійно вмикати та вимикати будь-які пристрої
 Не можна
  • працювати при поганому самопочутті
  • працювати з несправною технікою
  • підключати та вимикати кабелі
  • працювати з вологими руками
  • зрушувати з місця монітор,
  • системний блок
  • силою натискати кнопки на клавіатурі та мишці
  • самостійно усувати несправності
  • Без дозволу вчителя не можна:
  •  вмикати та вимикати комп’ютер
  • вмикати звукові колонки
  • запускати програми
  • відкривати документи
  • змінювати налаштування комп’ютера
  • заходити в мережу
  • знищувати файли та папки
  • користуватись дискетами, дисками, флешками
  •  Правильна постава
  • Сидіти вільно, без напруги, не зсутулившись, ненахиляючись та не навалюючись на спинку стільця.
  • Ноги ставити прямо на підлогу, одна поруч з іншою, не витягувати їх та не підгинати.
  •  Тулуб повинен знаходитися від столу на відстані 15 см.
  • Лінія зору повинна бути направлена до центру екрана.
  • Якщо ви маєте окуляри для постійного використання, працюйте в окулярах.
  • Плечі при роботі повинні бути розслаблені.
  • Передпліччя повинні знаходитися на той же відстані, що й клавіатура.
  •  Журнал техніки безпеки
  • Фіксує записи  про те, що ви прослухали відповідні правила і зобов'язуєтесь їх виконувати
  • Треба вказати свої прізвище, ім'я, клас, дату проведення інструктажу, а також поставити підпис
3. Поштова служба Інтернету. Електронна скринька та електронне листування.
4. Відпрацювання практичних навичок роботи.
Працюємо з комп'ютером ст.12

5.  Закріплення вивченого матеріалу.
1. Що таке електронна пошта?
2. Яка роль поштового сервера під час створення та використання електронної поштової скриньки?
3. Із чого складається адреса електронної поштової скриньки?
4. Як створити електронну поштову скриньку?
5. Якою буде адреса електронної поштової скриньки користувача з іменем junior, що створена у поштовій службі FREEMAIL?
6. Які папки є в електронній поштовій скриньці? Яке їх призначення?
7. Як переглянути отриманого електронного листа?
8. Як створити та надіслати електронного листа?
9. Яке призначення полів Кому та Тема під час створення електронного листа?
10. Для чого, на вашу думку, потрібно заповнювати поле Тема під час створення електронного листа?
6. Домашнє завдання.
 п.1.1 Впр. 4.7.
 


 Завантажити (конспект уроку + презентація + параграф підручника )

 
 Завантажити (презентація + конспект уроку+ параграф підручника )

Додаткові матеріали до уроку: